Ziyaret Edin: Bir De Buradan Bak Sergisiyle Paralel Kalyon Kültür Seminer Dizisi

30 Nisan 2021


Her Yerde Sanat Derneği ve Kalyon Kültür’ün 30 Ekim 2020’de Nişantaşı Taş Konak, Kalyon Kültür binasında açılışını yaptığı Bir De Buradan Bak sergisi 5 Mayıs 2021 tarihine kadar uzatıldı.

Kalyon Kültür, fotoğrafçılık dünyasının önemli isimlerinden Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Orhan Cem Çetin’in sergiyle eş zamanlı gerçekleştireceği Kalyon Kültür Çevrimiçi Seminer Dizisiyle sanatseverlerin karşısına çıkmak için hazırlanıyor. Seminer programı 17 Nisan Cumartesi, 24 Nisan Cumartesi ve 2 Mayıs Pazar günleri çevrimiçi gerçekleşecek. Seminerde Analog Fotoğraf Üretim Sürecinin İfade ve Deneyim Değeri, Fotoğrafın Sağaltıcı Gücü, Çocuk ve Görsel Dünyasında Fotoğraf konu başlıkları üzerinde durulacak.

Seminer Dizisi detaylarına Kalyon Kültür internet sitesinden ulaşılabilir, ücretsiz olan bu seminere kayıt formunu doldurarak katılabilirsiniz. Ayrıca seminerler Kalyon Kültür Youtube hesabından takip edilebilecek.

Bir De Buradan Bak sergisinin temasına gelecek olursak; kısaca çocukluk diyebiliriz. Çocukluğu, çocukluk dönemini mekâna taşıyor bu sergi. Ziyaretçilerine ev, yabancı, ortasında ve bir arada başlıkları ile yepyeni bir kurgu deneyimi sergiliyor.Küratörlüğünü Sezgi Abalı ve Sinan Eren Erk’in üstlendiği bir de buradan bak sergisi, Her Yerde Sanat Derneği’nin eğitmeni Serbest Salih tarafından yürütülen DARKROOM projesinde farklı yaşlardan ve etnik kökenlerden gelen, çoğunluğu mülteci olan çocukların çektikleri analog fotoğraflara odaklanıyor.

Sergiyi 5 Mayıs 2021’e kadar, pazartesi hariç hafta içi her gün 11:00-17:00 saatleri arasında Kalyon Kültür’de ve bu link üzerinden çevrimiçi olarak gezebilirsiniz.


KOVID-19 salgını nedeniyle uygulanan sağlık önlemleri kapsamında güvenli bir sergi deneyimi sunmak için, girişte ateş ölçümü yapılmaktadır ve ziyaret süresince maske takma zorunluluğu vardır. Sosyal mesafe kuralları göz önünde bulundurularak, tüm sergi katlarında aynı anda bulunabilecek ziyaretçi sayısı normal kapasitenin altında tutulacaktır. Ulaşım, ziyaret gün ve saatleri hakkında ayrıntılı ve güncel bilgi için kalyonkultur.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Meşrutiyet Mah., Rumeli Cad., Taş Konak 6B Şişli/İstanbul