Keyfinizi Yerine Getirecek 4 Dizi

18 Nisan 2021

Brooklyn Nine-Nine

Polisiye ve komediyi iç içe izlediğimiz dizi Brooklyn Nine-Nine ABD'de Fox tarafından yayınlanmakta olup dizi New York Polisi'nin Brooklyn'deki 99. Bölge Karakolu dedektiflerinin ve yeni atanan polis şefinin başından geçen olayları konu alır. Birbirinden farklı karakter örgüsü ile bizi daha da içine çeken Brooklyn Nine-Nine baş yapımcılar Michael Schur ve Dan Goor tarafından ''Altın Küre'' ödülü sahibi oldu ve 2018 yılında GLAAD ''En İyi Komedi'', 2019 yılında ise Shorty ''En İyi Tv Şovu'' ödülüne layık görüldü. 2013 yılında yayınlanan ve 7 sezona ulaşan dizi, seyircileri tarafından karakterleriyle birlikte bir ikon haline geldi.

The Good Place

Ölümden sonraki hayata giren sıradan bir kadın olan Eleanor, günahlarının yanlış hesaplanması sonucu karşılık gelen Kötü Yer yani cehennem yerine cennet olan İyi Yer'e gönderilir. Fakat düzende oluşan bu hata, dengelerin değişmesine sebep olur. Eleanor, cennette kalmak için karakteri ve yaşantısına dair bir tür sınava girer. Cennet ve cehennemin kurgulandığı komedi dizisi, her bir sezonunda 13-14 bölüm bulunan 4 sezondan oluşuyor. Eminiz ki izlerken kurguda dikkat edilmiş ayrıntılara ve diyaloglara bolca güleceksiniz.


Big Mouth

Netflix için 2017 yılında Andrew Goldberg, Nick Kroll, Mark Levin ve Jennifer Flackett tarafından yaratılan, Amerikan yetişkin animasyonu Big Mouth ergenleri konu alan 4 sezonluk bir sitcom. Animasyon, cinselliğin ve cinsiyetlerin getirmiş olduğu özelliklerin kıvrak bir komedi zekasıyla kurgulanmış hali. Hayal gücünün son derece ön planda olduğu dizi, her biri kısa bölümlerden oluşuyor. Kısacası stresli bir günün ardından veya işlerinize kısa bir nefes molası verdiğinizde, sizi günün tüm stresinden alıp kahkahalara boğulmanıza neden olacak başarılı bir kurguya sahip.


Pup Academy

1 sezonluk olan Pup Academy, köpekleri konu alan animasyonlar içeren bir dizi. Özel seçilmiş köpeklerin ''where pups became dogs'' sloganıyla açılmış olan okulda, günlük yaşantılarıyla ilgili birçok ders almasını ve tüm bunlar olurken onların iç sesini, düşüncelerini, neyi nasıl gördüklerini de izliyoruz. Gizli bir okula giden bu yavru köpekler, güçlü ilişkiler kuran insanları ve bu ilişkileri potansiyel olarak tehdit eden çatışmaları konu alıyor. Aralarında akıllı, çalışkan köpek ve birkaç okul zorbası dahil olmak üzere basmakalıp kişilikleri temsil eden karakterlere sahip olan köpekler, çocuklarınızla da rahatlıkla izleyebileceğiniz eğlenceli bir mini dizi. Genel olarak küçük yaş gruplarına hitap etse de, ''keşke köpeğim konuşabiliyor olsa'' diyen herkesin keyifle izleyip güleceği bir dizi Pup Academy.

Hazırlayan: Hazal Kebabci