Tanrıların Kınadığı Yalnızlık

20 Mart 2021“içimi açmaya kalkışanların dikkatini çeker 
sana yaptığım bu alelacele yama
bilmem çünkü nasıl bitirilir bir sevgi"

Hissediyor musun, yeniliyorum istemeye istemeye iknası zor gerçeklere. Bu kadar kesin bir şekilde inancını çektiğin için heveslerimden tek başına sürdürülen bir ihtimal olarak bile iliştiremiyorum kalbimin en ücra köşesine. Öğretme bana kaba oyalanmaların ağırlığını demiştim ama buna rağmen sevgime idam kararlısı cellâtların baltalarını topladığımda, ayağımın altındaki tabureyi sen çektin.

Seni getirmeyen takvimlere sitem ederken beni alaşağı eden bu fırtınaya şemsiye çıkarıp herkesi güldürüyorum kendime. Direncimin temeli, iyi bir şey bulduğumda ruhumun gebe kaldığı onu kaybedecek korkusunu "geldim ben”le esir almandı. Sensiz tüm evhamlarıma af çıktı şimdi.

Tarihleri unutturan bir düzenin gürültüsüyle gelmiştim sana, şimdi yüreğime doldurduğun bu gürültüden dolayı gidemiyorum. Aklımda yitirdiğim ne varsa, seninle çoğalttım kalbimde. Kendi çapımda kurduğum dengeye karşılık tüm terazilerim sökülüp atıldı içimden. Görememiş miydin, sürekli olarak üstüme atılan çarpılar içinde kaldığım zamanlardan sonra bana uzanan tek bir iyi sendin benim için. Şimdi günler alay ederken benimle, acıyarak ikimizi ortak paydada buluştururlar: telafi edemeyeceğimiz şey her daim zamandan fazlası olarak kalacak. Çünkü ben bazı acıların sonunda senden duyacağım bir sevgi sözüyle dönmek istedim dünyaya. Bir deste dolusu sızıları sırtlandığım sabahlarda seninle veda etmek istedim onlara. Tüm bu hislerden bile isteye teğet geçmek zorundayım artık. En buruk kalan yanım bu diyemiyorum anneme mesela, belki kimsenin anlamayacak oluşu kalbimi kırıyor çünkü senin tarafından bir kez görüldüğüm için tüm denklemler geçersiz kılınıyor, eğik duran omzumu sıvazlayan her eli etkisiz eleman ilan ediyorum.

Böyle güçlenmek istemiyordum, sevgilere bu şekilde bağışıklık kazanmayı dilememiştim hiçbir yaşımda. Bak, beni çoğalttığın yerden eksildim hep. Ettiğim her duada, tanrı bile kınıyor bu yalnızlığı.

Bahar Bulut