32. Ankara Uluslarası Film Festivali

27 Ocak 2021


T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 32.si düzenlenecek Ankara Film Festivali 4-12 Kasım 2021 tarihleri arasında Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleşecek. Festivalde klasik filmler, Türkiye ve dünya sinemasından en yeni yapımlar gösterimde olacak.

32 yıldır sinemaseverler ile film yaratıcılarını sinemayla bir araya getiren Ankara Film Festivali, yeni proje ve yaratımlara desteğini bu yıl 32.si düzenlenen festivalle sürdürecek. Türkiye sinemasının yenilikçi projelerini 5 yıldır keşfeden Proje Geliştirme Desteği, ilk ya da ikinci filmini çekecek sinemacılara maddi destek olacak. Festivalin ayrıca Ulusal Yarışmalar bölümü, uzun, belgesel ve kısa film dallarında yarışacak 2020-2021 yapımı filmlerin galaları, usta yönetmenleri filmleriyle hatırlayan Anısına bölümleri de yer alacak. 

32. Ankara Film Festivali’nin Ulusal Yarışmalar ve Proje Geliştirme Desteği’ne başvurular 1 Mart 2021 tarihinde açılacak. Festival ile ilgili gelişmeleri ve yarışma başvurularını filmfestankara.org.tr adresinden ve festivalin sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.