ÇOBAN KULÜBESİ

1 Haziran 2020


Tim Winton'dan Çoban Kulübesi! Konu Kitap etiketiyle çıktı!

Hemen almak için konudukkan.com & trendyol.com

Arka Kapak

Avustralya'nın en çok satan yazarları arasında yer alan Tim Winton, iki kez Man Booker'a aday gösterildi. Romanları birçok dile çevrildi, birçok ödül aldı. Sert mevzuları hassas, yer yer lirik bir dille anlatmasıyla öne çıktı.

Roman, öksüz Jaxie Clackton'ın babasının ölümüyle başlıyor. Suçun üzerine kalacağını sanan Jaxie yanına sadece bir su şişesi, bir tüfek ve birkaç konserve alarak evden kaçıyor. Telefonunun şarjı tek çubuk. Uçsuz bucaksız Batı Avustralya kırsalında yalnız olduğunu sanırken, sürgündeki bir rahiple karşılıyor.

Çoban Kulübesi değerlere, özgürlüğü kendi hapishanesi olan insanlara dair sert ama muzipliği de elden bırakmayan fişek gibi bir roman.

"Winton Avustralya'nın büyük romancısı değil, büyük romancı, konu kapanmıştır."

The Times

"Hem alkışlanan, hem de çok satan, kıskanılası bir yazar olan Winton yerel şeyleri şiirselleştirme konusunda özellikle yetenekli ama kaleminin en önemli özelliği çıplaklığı."

The Guardian

"Elden bırakılamayacak kadar dokunaklı. Büyüleyici. Kimi zaman bizim Cormac McCarthy kadar kasvete bürünen bir romancıdan en çıplak haliyle bir hayatta kalma romanı."

The Washington Post

Tür: Roman
Sayfa Sayısı: 264
Baskı: 1. Baskı 2.000 Adet
ISBN: 978 - 625 - 44497 - 1 - 0